Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», в січні-липні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 23,6%, до 377,7 тис. т.
Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» і «Трубосталь», які за 7 місяців наростили випуск трубної продукції на 78,4% і 20% відповідно. У той же час «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 8%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 33,4%.
При цьому Дніпропетровський трубний завод продовжує простоювати.
У липні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 81,5%, до 70,8 тис. т, в порівнянні з червнем – на 7,3%.
Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:
– Світова економіка продовжує відновлюватися після пандемії, тому сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках зберігається. Це дозволяє українським підприємствах Об’єднання нарощувати обсяги виробництва безшовних труб вже п’ятий місяць поспіль.
Зростання цін на нафту після «карантинного» 2020 року закономірно підтримує споживання труб нафтогазового сортаменту на високому рівні. Перш за все це вплинуло на американський ринок, де нафтові компанії в рази активізували видобуток. В Україні ж подорожчання вуглеводнів НЕ простимулювало в належній мірі збільшення темпів буріння і газовидобутку.
Окремо варто відзначити зростання поставок преміальної трубної продукції. Наші підприємства беруть в роботу більше замовлень зі складними вимогами.
З початку року на всіх ринках спостерігається безпрецедентне зростання цін на сировину, головним чином, на залізну руду і металобрухт. Виробники зварних труб, які знизили виробництво з початку поточного року, все ще відчувають негативний вплив подорожчання штрипса і не можуть відновити нормальну роботу.
У липні ситуація із забезпеченням підприємств металобрухтом – основною сировиною для виробництва безшовних труб в Україні – вкрай загострилася. Минулого місяця експортери оновили рекорд, безконтрольно вивізши з нашої країни близько 110 тис. т брухту. Трубні підприємства сподіваються, що уряд в найкоротші терміни вживе заходів для якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт металобрухту з України до 31 грудня 2023 року.