Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», у січні-вересні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 29,1%, до 518,1 тис т.
Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» і «Трубосталь», які за 9 місяців наростили випуск трубної продукції на 91% і 25% відповідно. У той же час «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 5,8%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 29%.
При цьому Дніпропетровський трубний завод продовжує перебувати в простої.
У вересні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили иробництво в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 54,9%, до 78,4 тис т, в порівнянні з серпнем – на 16,7%.
Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:
– Обсяги виробництва безшовних труб на підприємствах «Укртрубопрому» зростають сьомий місяць поспіль завдяки позитивній кон’юнктурі на зовнішніх ринках. Підвищення світових цін на вуглеводні, головним чином, на нафту і газ, забезпечує стабільний попит на продукцію нафтогазового сортаменту. Крім того, поступово відновлюється виробництво зварних труб.
У той же час зростання цін на енергоносії в Україні восени почало істотно впливати на собівартість виробництва трубних заводів. Постійне подорожчання газу почалося в квітні поточного року, але у вересні-жовтні ціни просто злетіли до рекордних позначок. В результаті захмарні котирування на «блакитне» паливо дають більш негативний ефект, наприклад, для виробників безшовних труб, ніж високі ціни на металобрухт.
Крім того, ситуація із забезпеченням підприємств металобрухтом – основною сировиною для виробництва безшовних труб в Україні – залишається напруженою. Безконтрольний експорт брухту триває, його рівень значно перевищує торішній, що ставить під питання не тільки забезпечення поточних потреб заводів, а й формування запасів на зиму. «Укртрубопром» знову закликає уряд України в найкоротші терміни вжити заходів для якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт металобрухту з України.