Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», в січні-травні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 11,8%, до 249,5 тис. т.
Позитивну динаміку демонструє «Інтерпайп Ніко Тьюб», який за 5 місяців наростив випуск трубної продукції на 46,1%. У той же час «Сентравіс» скоротив виробництво на 8,6%, «Інтерпайп НМТЗ» – на 21,3%, тоді як «Трубосталь» зберегла виробництво труб на торішньому рівні.
При цьому Дніпропетровський трубний завод продовжує простоювати.
У травні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 53,3%, до 67 тис. т, в порівнянні з квітнем поточного року – на 17,3%.
Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:
– Зростання виробництва на трубних підприємствах почалося в березні і триває вже третій місяць поспіль. Позитивна динаміка в травні обумовлена, головним чином, збереженням сприятливої кон’юнктури зовнішніх ринків.
Збільшення і подальша стабілізація цін на нафту призвели до підвищення попиту на труби нафтогазового сортаменту, а завершення зими активізувало споживання трубної продукції будівельного призначення. Важливим позитивним фактором також стало і зняття в різних країнах обмежень, пов’язаних з поширенням COVID-19.
У той же час попит всередині України продовжує стагнувати: падає видобуток вуглеводнів, завмерло оновлення житлово-комунального господарства. У зв’язку з цим українські трубники змушені робити ставку на експортні ринки.
Також необхідно відзначити різке подорожчання українського штрипса, яке негативно позначилося на заводах, що випускають зварні труби. Навесні ціни на цю металопродукцію виросли майже наполовину. В результаті трубні підприємства не змогли оперативно перекласти зростання витрат при ціноутворенні, через що втрачали замовлення і знижували виробництво.