Новини

Трубні підприємства України у 1 півріччі 2021-го збільшили виробництво на 16%

21 Липня 2021

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», в січні-червні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 16,1%, до 309,4 тис. т.

Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» і «Трубосталь», які за 6 місяців наростили випуск трубної продукції на 58,6% і 11,1% відповідно. У той же час «Сентравіс» скоротив виробництво на 10,2%, «Інтерпайп НМТЗ» – на 23,2%.

При цьому Дніпропетровський трубний завод продовжує простоювати.

У червні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 56,5%, до 68,4 тис. т, в порівнянні з травнем поточного року – на 16,9%.

Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:

– Уже четвертий місяць поспіль ми фіксуємо зростання обсягів виробництва безшовних труб на підприємствах Об’єднання. Це відбувається за рахунок збереження сприятливої ​​кон’юнктури на зовнішніх ринках.

Споживання труб нафтогазового сортаменту знаходиться на високому рівні завдяки зростанню обсягів буріння, головним чином, в США і на Близькому Сході. У той же час в Україні, навіть на тлі зростання цін на газ, обсяги буріння і, відповідно, споживання OCTG-труб ще далекі від докризового рівня 2018-19 рр. При цьому трубна продукція будівельного призначення також користується попитом у країнах Євросоюзу, регіоні MENA, а також в Україні.

Різке подорожчання штрипса (хоча зростання цін в даний час на нього практично припинився) продовжує чинити негативний вплив на виробництво зварних труб. Ми очікуємо, що найближчим часом ситуація стабілізується і виробники «зварки» відновлять нормальну роботу.

Зараз основним ризиком для стабільної роботи трубних заводів ми бачимо безконтрольний експорт металобрухту. Брухт – це основна сировина для виробництва безшовних труб в Україні, але його поставки на зовнішні ринки досягли рекорду в червні – 85 тис. т. Тому «Укртрубопром» звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути можливість якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт металобрухту з України до 31 грудня 2023 року.