Новини

Трубні підприємства України у 2021 році збільшили виробництво на третину

19 Січня 2022

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», у 2021 році збільшили виробництво труб порівняно з 2020 роком на 32,6% до 710,5 тис. т.

Заводи «Інтерпайп Ніко Тьюб» та «Трубосталь» збільшили випуск продукції в 2 рази та на 14,7% відповідно. Водночас, «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 2,2%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 24,3%.

У грудні 2021 року підприємства Об’єднання «Укртрубопром» збільшили виробництво порівняно з аналогічним періодом позаминулого року на 55,8%, до 65,8 тис. т, порівняно з листопадом – на 0,9%.

Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:

– Ситуація на зовнішніх ринках протягом усього минулого року була сприятливою для українських виробників труб. Головним чином йдеться про продукцію нафтогазового сортаменту. Високі ціни на вуглеводні формували активний попит на OCTG з боку енергетичних компаній.

При цьому попит на лінійні труби протягом року залишався стабільним завдяки підвищеній активності в будівельному секторі. Виробництво труб машинобудівного сортаменту також збільшилося завдяки відкладеному посткоронавірусному попиту з боку споживачів.

Падіння виробництва у виробників зварних труб пов’язане із провальним першим півріччям, коли надвисокі ціни на штрипс робили виробництво «зварки» економічно недоцільним. Проте у другій половині року вдалося частково компенсувати цей спад.

У 2021 році для виробників безшовних труб загострилася проблема нестачі металобрухту як основної сировини. «Укртрубопром» закликав органи влади запровадити тимчасовий мораторій на експорт брухту, але ситуацію вдалося нормалізувати лише у грудні, після підвищення експортного мита на металобрухт.

Водночас у 4 кварталі в українських трубників з’явився новий виклик. Аномально високі ціни на природний газ призвели до того, що випуск труб певного сортаменту втратив економічну доцільність. Очікується, що цей ризик для галузі збережеться протягом 2022 року.

Також українські трубні заводи у 2021 році продовжували працювати в умовах жорсткого протекціонізму. Ряд країн, куди експортується вітчизняна трубна продукція, продовжив і навіть увів нові загороджувальні бар’єри. У зв’язку з цим дуже актуальним є питання розвитку внутрішнього ринку, що дозволяє мінімізувати негативний вплив зовнішніх факторів.