Новини

Трубні підприємства України за 10 місяців 2021 року збільшили виробництво на 30%

4 Листопада 2021

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», у січні-жовтні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 30%, до 581,8 тис. т.

Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» та «Трубосталь», які за 10 місяців збільшили випуск трубної продукції на 95,7% та 21,4% відповідно. Водночас, «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 5,9%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 30,1%.

Дніпропетровський трубний завод уже визнано судом банкрутом і перебуває у стані ліквідації. Шанси на відновлення виробництва на ДТЗ прагнуть нуля.

У жовтні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 46,6% до 67,6 тис т, тоді як порівняно з вереснем скоротили на 9,3%.

Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:

– Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках – головний драйвер зростання обсягів виробництва безшовних труб на підприємствах «Укртрубопрому» вже восьмий місяць поспіль. Світові ціни на нафту та газ, утримуючись на високих рівнях, надають хорошу підтримку споживанню трубної продукції нафтогазового сортаменту. Крім того, стабільним є попит на лінійні труби.

Тим часом, високі ціни на енергоносії в Україні продовжують негативно «тиснути» на собівартість виробництва трубних заводів. Крім того, виробники безшовних труб все ще відчувають нестачу металобрухту, основної сировини для виробництва, особливо напередодні зими. За 10 місяців експорт металобрухту злетів більш ніж у 15 разів, до півмільйона тон. Тому «Укртрубопром» закликає Уряд України якнайшвидше обмежити вивезення стратегічної сировини будь-яким доступним способом: мораторій на експорт чи підвищенням експортного мита в 4 рази, до 200 євро за тону.