Новини

Трубні підприємства України за 11 місяців 2021 року збільшили виробництво на 32%

13 Грудня 2021

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», у січні-листопаді 2021 року збільшили виробництво труб порівняно з аналогічним періодом минулого року на 31,5% до 649,1 тис. т.

Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» та «Трубосталь», які за 11 місяців збільшили випуск трубної продукції на 98,8% та 16,7% відповідно. Водночас, «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 4,2%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 28,5%.

У листопаді 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво порівняно з аналогічним періодом минулого року на 51,6%, до 69,7 тис. т, порівняно з жовтнем – на 7%.

Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:

– У листопаді виробнича активність на трубних підприємствах, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», зберіглася на високому рівні. Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках, головним чином у нафтогазовому сегменті, забезпечила приріст обсягів виробництва безшовних труб уже дев’ятий місяць поспіль.

Окремо необхідно виділити приріст виробництва у листопаді на «Сентравісі» на 22% г/г та 41% м/м. Під кінець року підприємство забезпечене замовленнями, тому очікується, що за підсумками 2021 року ліквідує відставання в обсягах.

Водночас подорожчання енергоносіїв в Україні істотно негативно впливає на собівартість трубної продукції. Зокрема, природний газ використовується в основному в кільцевих печах та термовідділах. Тому через високі ціни на газ стало економічно недоцільно виконувати замовлення на певний сортамент труб.