Новини

Трубні підприємства України за 8 місяців 2021-го збільшили виробництво на 26%

8 Вересня 2021

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», в січні-серпні 2021 року збільшили виробництво труб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 26,1%, до 442,5 тис т.

Позитивну динаміку демонструють «Інтерпайп Ніко Тьюб» і «Трубосталь», які за 8 місяців наростили випуск трубної продукції на 84,1% і 27,3% відповідно. У той же час «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 2,4%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 30,8%.

При цьому Дніпропетровський трубний завод продовжує перебувати в простої.

У серпні 2021 року підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», збільшили виробництво в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 54,9%, до 70 тис т, в порівнянні з липнем – на 11,3%.

Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому»:

– Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках продовжує позитивно впливати на українську трубну галузь. Підприємства «Укртрубопрому» збільшують обсяги виробництва безшовних труб вже шостий місяць поспіль.

Попит на продукцію нафтогазового сортаменту знаходиться на високому рівні за рахунок збільшення світових цін на вуглеводні. При цьому стабільно і споживання лінійних труб. Ще один позитивний фактор – зріст відвантажень преміальної трубної продукції. Тобто український трубопром збільшує частку складних замовлень.

Слід також відзначити зростання обсягів виробництва зварних труб. З 2 півріччя ціни на штрипс стабілізувалися, що дозволило заводам відновити нормальну роботу.

У той же час викликає величезне занепокоєння ситуація із забезпеченням підприємств металобрухтом – основною сировиною для виробництва безшовних труб в Україні. Безконтрольний експорт брухту, який за підсумками 8 місяців 2021-го злетів у 20 разів, вже призвів до того, що металургам не вистачає сировини для виробництва круглу заготовку, яку трубні заводи змушені вже імпортувати. «Укртрубопром» знову закликає Уряд України в найкоротші терміни вжити заходів для якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт металобрухту з України до 31 грудня 2023 року.